Sport.pl

Koniec przygody z Ligą Mistrzów. Asseco Resovia przegrywa we Włoszech

Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii, odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu I rundy play-off przegrali w Maceracie z mistrzem Włoch Lube Bancą 1:3, a ponieważ w pierwszym meczu w Rzeszowie ulegli rywalom 0:3 i to oni zagrają dalej.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzed rewanżem niewielu dawało resoviakom jakieś szanse na awans do kolejnej rundy. Po zmarnowaniu szansy, jaką rzeszowianie mieli w pierwszym meczu, murowanym faworytem byli Włosi. I potwierdzili to na boisku.

Asseco Resovia blisko rywali była w pierwszej partii, choć i tak Macerata cały czas kontrolowała jej przebieg. W końcówce jednak udało się rzeszowianom zniwelować straty tylko do jednego punktu, choć chwilę wcześniej przegrywali już czterema "oczkami". Mistrzowie Polski sporo ryzykowali, ale popełniali też za dużo błędów, szczególnie w zagrywce. A z takim zespołem jak Lube Banca "prezenty" dla rywali trzeba mocno zminimalizować. Tym razem się nie udało i to zadecydowało o porażce w inauguracyjnej partii. Miejscowi mylili się rzadziej i mieli w ataku Ivana Zaytseva, który kończył najważniejsze piłki.

O drugim secie można jedynie napisać, że się odbył. Włosi zdemolowali podopiecznych Andrzeja Kowala, a jedynym elementem, który nieźle funkcjonował w rzeszowskiej ekipie, był atak ze środka. Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok bardzo dobrze radzili sobie w ataku z krótkiej, a Czech Lukas Tichacek dość często korzystał z ich usług.

Rozluźnieni łatwym zwycięstwem Włosi nieco przespali początek trzeciej partii. Asseco Resovia wyeliminowała nieco własne błędy, a dobrą zmianę dał Serb Nikola Kovacević i nieoczekiwanie 7:5 prowadzili mistrzowie Polski. Szybko jednak roztrwonili całą przewagę, a gdy bomby z zagrywki posłał Zaytsev, przewaga Lube Banci zaczęła rosnąć. Podobnie jak w pierwszym secie miejscowi osiągnęli kilka punktów przewagi i podobnie jak wtedy, dali się dojść. Po skutecznych kontrach i asach Nowakowskiego było już po 21. Za chwilę dwa bloki rzeszowian dały im prowadzenie 23:21. Mistrzowie Polski nie zmarnowali szansy, w piłce setowej zblokowali jeszcze Zaytseva i przedłużyli pojedynek.

Ale tylko o jedną partię. W czwartej znów psuli zagrywki, znów prowadziła Lube Banca, ale tym razem Włosi nie przysnęli. Gdy w połowie seta gospodarze prowadzili siedmioma punktami, jasne się stało, że jest po meczu.

Lube Banca wygrała ostatecznie 3:1 i w II rundzie play-off zmierzy się z Bre Bancą Lannutti Cuneo, z którą resoviacy przegrali dwa razy w rozgrywkach grupowych. Rzeszowianie natomiast zakończyli tegoroczną przygodę z Ligą Mistrzów na ośmiu meczach. W grupie wygrali cztery spotkania, przegrali tylko z Włochami z Cuneo. W play-off za silna okazała się Macerata.

Jedyną dobrą wiadomością dla kibiców Asseco Resovii był występ we Włoszech Zbigniewa Bartmana. Atakujący mistrzów Polski wrócił na boisko po kilku tygodniach leczenia urazu mięśnia dwugłowego uda. Wobec kontuzji Niemca Jochena Schopsa Bartman jest jedynym atakującym w zespole trenera Kowala. I jego powrót do gry może wlać choć nieco optymizmu przed zbliżającym się finałem Pucharu Polski, który w sobotę i niedzielę rozegrany zostanie w Częstochowie.LUBE BANCA MACERATA3
ASSECO RESOVIA1
Sety: 25:23, 25:18, 23:25, 25:18

Lube Banca: Travica, Parodi, Podrascanin, Zaytsev, Kooy, Stanković oraz Henno (libero), Starović, Monopoli.

Asseco Resovia: Tichacek, Lotman, Kosok, Bartman, Achrem, Nowakowski oraz Ignaczak (libero), Perłowski, Grzyb, Kovacević.

W pierwszym spotkaniu: Asseco Resovia - Lube Banca 0:3. Awans: Lube Banca Macerata.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!