Sport.pl

LM. Trener Asseco Resovii o porażce z mistrzem Włoch: Nie daliśmy szansy popełnić błędu rywalom

W pierwszym meczu I rundy siatkarskiej Ligi Mistrzów zespół Asseco Resovii uległ na własnym terenie mistrzom Włoch - Lube Banca Macerata - 0:3. Wynik mógłby być inny, gdyby nie błędy, jakie mistrzowie Polski popełnili szczególnie w końcówkach setów.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie nie wykorzystali sporej szansy, jaka im się nadarzyła. Zagrali niezłe spotkanie, ale w decydujących momentach zbyt łatwo oddawali punkty rywalom. Mistrzowie Włoch wykorzystali słabości polskiego zespołu i przed rewanżem są w znakomitej sytuacji. - Przegraliśmy po własnych błędach. Jeśli chce się wygrać z takim zespołem jak Lube Banca Macerata, takich rzeczy robić nie można. W dodatku nie daliśmy szansy popełnić błędu przeciwnikom. Ustępowaliśmy też w grze na skrzydłach i w przyjęciu. To miało przełożenie na wynik - stwierdził po wtorkowym pojedynku trener Asseco Resovii Andrzej Kowal.

Powody do zadowolenia miał szkoleniowiec Włochów. Alberto Giuliani przyznał jednak, że rywalizacja się jeszcze nie skończyła i jego zespół nadal musi być skoncentrowany. - Pokazaliśmy charakter. Szczególnie w końcówkach setów, które były dla nas korzystne. Mecz mógł się podobać, bo stał na wysokim poziomie. Dla nas jednak I runda się nie skończyła. Teraz musimy wygrać w Maceracie i wówczas będziemy cieszyć się z awansu i myśleć o dalszych grach - podkreślił opiekun mistrza Włoch.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 23 stycznia w Maceracie. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który wygra dwa pojedynki. W przypadku zwycięstwa we Włoszech mistrzów Polski, obie drużyny czeka "złoty set" do 15.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Skomentuj:
    LM. Trener Asseco Resovii o porażce z mistrzem Włoch: Nie daliśmy szansy popełnić błędu rywalom
    Zaloguj się

    Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX