Różnica klas, Asseco Resovia gromi w Częstochowie

Siatkarze Asseco Resovii pokonali w sobotę w Częstochowie ostatni w tabeli Wkręt-met AZS Częstochowa. Mistrzowie Polski mieli wyraźną przewagę w każdym z elementów, co znalazło odzwierciedlenie w statystykach meczowych.

http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/0,130162.html">Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy byli skuteczniejsi w zagrywce, bloku, przyjęciu i ataku. W kilku elementach różnica na korzyść mistrzów Polski była spora. Rzeszowianie zdobyli pięć punktów zagrywką i osiem blokiem, rywale odpowiednio dwa i siedem. W przyjęciu Asseco Resovia zanotowała 55-procentową skuteczność, a AZS 51. Największa przewaga była w ataku, gdzie resoviacy mieli 51-procentową skuteczność, a przeciwnicy 41.

Najlepszym graczem meczu wybrano Niemca Jochena Schopsa, który zdobył 19 punktów. Po dwa asami i blokiem, a 15 w ataku, gdzie miał 63 procent skuteczności. Dobrze w ataku zagrał też Serb Nikola Kovacević, który wywalczył 11 punktów. Z kolei w defensywie dużą robotę zrobił Amerykanin Paul Lotman, który przyjął aż 25 (ponad połowę) zagrywek rywali, często wyręczając kolegów. Przy tym miał wysoką, 55-procentową skuteczność.

Po drugiej stronie siatki walczyć próbował Grzegorz Bociek, ale tym razem nie poprowadził swojego zespołu do zwycięstwa. Zdobył 13 punktów, ale popełnił aż siedem błędów. W ataku miał 46-procentową skuteczność.