Asseco Resovia poznała rywala w Pucharze Polski. Z kim zagra?

Siatkarze Asseco Resovii w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzą się z Effectorem Kielce. Kielczanie w środę wygrali w Lubinie i zapewnili sobie dalszą grę w tych rozgrywkach.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia dzięki drugiemu miejscu w tabeli PlusLigi po pierwszej rundzie rozgrywek została rozstawiona w Pucharze Polski. Zmagania rozpocznie dopiero od ćwierćfinałów. Przez ostatnie dni czekała natomiast na rywala.

Ostatecznie okazało się, że zmierzy się z Effectorem Kielce, rywalem z PlusLigi, którego resoviacy ograli w tym sezonie 3:0. Kielczanie w środowym meczu 1/8 finału wygrali pewnie w Lubinie z pierwszoligowym Cuprum 3:1 (23:25, 25:18, 25:21, 25:21).

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe obu drużyn zaplanowano na 29 stycznia w Kielcach, rewanż 9 stycznia w Rzeszowie. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się 26 i 27 stycznia w Częstochowie.

Asseco Resovia lub Effector Kielce w półfinale zmierzą się z lepszym z pary Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska.