Sport.pl

Liga Mistrzów. Nasi siatkarze daleko w rankingach. Jest jednak wyjątek

Po fazie grupowej rozgrywek w Lidze Mistrzów na próżno szukać siatkarza Asseco Resovii w czołówce jakiegokolwiek rankingu indywidualnego. Z polskich drużyn wysoko usadowił się jedynie rozgrywający Zaksy Kędzierzyn-Koźle Grzegorz Pilarz, były zawodnik rzeszowskiej ekipy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPilarz zresztą w sobotę pokaże się w rzeszowskiej hali Podpromie. Jego Zaksa zagra bowiem z Asseco Resovią w pojedynku ligowym. Rozgrywający lidera PlusLigi pewnie spędziłby większość meczu w kwadracie dla rezerwowych, ale kontuzjowany jest podstawowy gracz Zaksy Paweł Zagumny. Z powodu urazu "Gumy" Pilarz grał też w Lidze Mistrzów i spisał się bardzo dobrze.

Zanotował aż 65,67 procent dobrego rozegrania. Siatkarze Asseco Resovii Maciej Dobrowolski i Czech Lukas Tichacek zajęli odpowiednio 14. i 16. miejsce z wynikiem około 45 procent.

Najlepiej punktującym graczem Ligi Mistrzów został Serb Ivan Miljković z Fenerbahce Stambuł. Zdobył 122 punkty. Najlepszy wśród resoviaków był jego rodak Nikola Kovacević z... 66 punktami. Dało mu to 36. miejsce.

Przyjmujący Asseco Resovii jest też najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem mistrzów Polski wśród blokujących. Zaliczył 9 bloków, co dało mu dopiero 49. miejsce. Najlepszy okazał się Bułgar Borislav Apostolov z Marek Union-Ivkoni Dupnitsa z 27 blokami na koncie.

Kovacević też okazał się najskuteczniejszym graczem rzeszowian w ataku (19. miejsce, 52,28 procent) i najlepiej przyjmującym siatkarzem (20. miejsce, 38,46 procent). W pierwszym rankingu zwyciężył Rosjanin Artem Volvich z Lokomotivu Novosybirsk, a w drugim Rumun Adrian Feher z Rematu Zalau.

Najlepiej zagrywającym zawodnikiem został natomiast doskonale znany resoviakom rezerwowy rozgrywający Bre Banci Lannutti Cuneo, Holender Nimir Abdel-Aziz. Zaliczył w sześciu meczach 15 asów. Łukasz Perłowski, najwyżej sklasyfikowany gracz Asseco Resovii, zajął 14. miejsce z 7 asami na koncie.

Więcej o: