Sport.pl

Liga Mistrzów. Rywal mistrzów Polski bardzo mocny. Same gwiazdy

Włoska Lube Banca Macerata będzie rywalem mistrzów Polski Asseco Resovii w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów. Gdy spojrzy się na skład Włochów, to aż roi się tam od gwiazd.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLLube Banca jest obecnie wiceliderem włoskiej tabeli. Ustępuje jedynie Trentino Volley, które jest lepsze o cztery punkty. W ostatniej kolejce zespół z Maceraty przegrał 2:3 z... byłym rywalem grupowym Asseco Resovii - Bre Bancą Cuneo. Z tym że resoviacy z Cuneo także przegrali, dwa razy.

W Lidze Mistrzów Lube Banca nie dała jednak rady wygrać wszystkiego. Przegrała jeden pojedynek, wyjazdowy ze słoweńskim ACH Volley Lubljana.

Trenerem Włochów jest Alberto Giuliani, a w składzie aż roi się od wybitnych siatkarzy. Rozgrywającym Lube Banci jest syn byłego szkoleniowca Asseco Resovii Ljubo Travicy, Dragan. Na przyjęciu grają tam reprezentanci Włoch Cristian Savani, Simone Parodi, Jiri Kovar i Ivan Zaytsev. Tzn. grali, bowiem Savani i Kovar zmagają się obecnie z przewlekłymi kontuzjami. Dlatego też do zespołu dołączył Holender Dick Kooy. A Zaytsev z kolei równie dobrze może grać na ataku.

Tutaj Lube Banca ma jednak kolejną gwiazdę, Serba Saszę Starovicia. Serbowie stanowią też o sile na środku siatki. Pierwsze skrzypce grają tam Marko Podrascanin i Dragan Stankovic. Na libero gra znakomity Francuz Hubert Henno. Z naszpikowaną gwiazdami Lube Bancą będzie resoviakom bardzo ciężko wygrać.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 stycznia w Rzeszowie, rewanż tydzień później we Włoszech. By awansować dalej, trzeba wygrać dwa mecze albo jeden i tzw. złotego seta rozgrywanego do 15.

Zwycięzca z tej rywalizacji zmierzy się z lepszym z pary słoweński ACH Volley Lubljana - Bre Banca Lannutti Cuneo.

Więcej o: