Sport.pl

Losowanie siatkarskiej LM. Asseco Resovia skazana na Włochów, Skra i ZAKSA mają łatwiej

Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów zmierzą się z włoską Lube Bancą Maceratą. Rywal niezwykle trudny, biorąc pod uwagę fakt, że rzeszowianie nigdy jeszcze nie wygrali z włoskim zespołem. Skra Bełchatów zmierzy się z tureckim Arkasem Izmir, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z belgijskim Noliko Masseik.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW czwartek Europejska Konfederacja Siatkówki przeprowadziła losowanie par 1/12 finału Ligi Mistrzów. Choć słowo losowanie jest nieco na wyrost. Zasady, którymi kieruje się CEV pokazują raczej, że pary są nieco układane. Wszystko przez to, by w Final Four nie zagrało więcej niż dwie drużyny z jednego kraju. I tak siatkarze z Rzeszowa trafili do... kotła włoskiego.

W pierwszej rundzie trafią na Lube Bancę Maceratę, która okazała się najlepsza w grupie D. Włosi zanotowali jednak jedną porażkę. Resoviacy natomiast zajęli drugie miejsce w grupie G, za... włoskim zespołem, Bre Bancą Lannutti Cuneo, z którą przegrali dwa razy. Jeśli resoviacy przeszliby Maceratę, wtedy być może dojdzie do rewanżu. Zwycięzca tej pary zagra bowiem w 1/6 finału ze zwycięzcą pary słoweński ACH Volley Lubljana - Bre Banca.

Pierwsze spotkanie w parze Asseco Resovia - Lube Banca odbędzie się 16 stycznia w Rzeszowie, rewanż tydzień później we Włoszech. - To bez znaczenia na kogo trafiliśmy. Wszystkie zespoły są bardzo mocne, w końcu wygrały swoje grupy - mówi Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii. - To, że nie wygraliśmy nigdy z włoskim zespołem nie znaczy, że nie możemy tego zrobić pierwszy raz - mówi Sergiusz Ruszel, statystyk mistrzów Polski.

W innej części drabinki może dojść do polskiego meczu w 1/6 finału. W pierwszej rundzie wicemistrz Polski PGE Skra Bełchatów zmierzy się bowiem z tureckim Arkasem Izmir. Jeśli wygra zagra z lepszym z dwumeczu pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i belgijskim Noliko Masseik. Final Four odbędzie się w Rosji, a gospodarzem będzie Lokomotiv Nowosybirsk.

Przypomnijmy, że w rundach play-off obowiązuje zasada "złotego seta". By awansować dalej trzeba wygrać dwa spotkania, albo jednoo i tzw. "złotego seta", rozgrywanego do 15. "Złoty set" odbywa się po drugim spotkaniu.

Pary 1/12 finału Ligi Mistrzów:

Recycling Volleys Berlin (Niemcy) - Zenit Kazań (Rosja), Dynamo Moskwa (Rosja) - Trentino Volley (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) - Noliko Maaseik (Belgia), Arkas Izmir (Turcja) - PGE Skra Bełchatów (Polska), Asseco Resovia (Polska) - Lube Banca Marche Macerata (Włochy), ACH Volley Ljubljana (Słowenia) - Bre Banca Lannutti Cuneo (Włochy)

Więcej o: