Sport.pl

Liga Mistrzów. Rywale zdemolowani blokiem i zagrywką

Siatkarze Asseco Resovii w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów pewnie pokonali francuskie Arago de Sete 3:0. Rzeszowianie byli zdecydowanie lepsi w grze blokiem i w zagrywce.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMistrzowie Polski zaliczyli siedem asów, goście ani jednego. Francuzi popsuli jednak też mniej serwów, tylko 10, a rzeszowianie 16. W bloku przepaść między zespołami była jeszcze większa. Resoviacy zablokowali aż 14 ataków rywali, a Arago de Sete sześć razy zapunktowało tym elementem.

W ataku resoviacy zagrali na 44-procentowej skuteczności, rywale na 37-procentowej. Rzeszowianie mieli też lepsze przyjęcie, choć zaledwie o kilka procent, na poziomie około 50. W błędach obie ekipy obdarowały się po równo. Każdy z zespołów otrzymał 20 punktów od rywali. Asseco Resovia jednak 16 oddała zagrywką, tylko cztery innymi elementami.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Asseco Resovii byli Zbigniew Bartman (14 punktów), Serb Nikola Kovacević (13) i Wojciech Grzyb (11). Dwóch pierwszych atakowało ze skutecznością nieco ponad 40 procent.

Najlepszym siatkarzem Francuzów był Baptiste Geiler, który uzyskał 8 punktów. W ataku miał 40 procent skuteczności.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!