Sport.pl

Liga Mistrzów. We Francji lepsza była Asseco Resovia

Dziś siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii w ostatnim meczu grupowym w Lidze Mistrzów podejmą francuskie Arago de Sete. Muszą wygrać za trzy punkty, by awansować do fazy play-off. W pierwszym meczu we Francji ta sztuka im się udała. Pokonali rywali 3:1.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW pojedynku w Montpellier, gdzie swoje mecze w Lidze Mistrzów rozgrywa Arago de Sete, Asseco Resovia triumfowała 3:1 (25:23, 25:22, 13:25, 25:19). Zaliczyła jednak wpadkę w trzeciej partii, w której zdobyła zaledwie 13 punktów.

Francuzi do Rzeszowa przyjechali osłabieni, bez swojego podstawowego atakującego, Słowaka Milana Bencza. Ale we francuskiej lidze absencja Słowaka nie przeszkodziła im w znakomitej grze. Po 10. kolejkach Arago de Sete jest wiceliderem tabeli, notując tylko jedną porażkę wyjazdową z zespołem Rennes Volley 35, gdzie gra były atakujący Asseco Resovii Rumun Adrian Gontariu.

W sobotę, w pojedynku ligowym, Francuzi ograli na wyjeździe Nantes-Reze 3:0. Najwięcej punktów dla zespołu z Sete zdobył Raphael Mrozek, pochodzący z Krosna i mający polskie obywatelstwo. Wywalczył 13 "oczek", przy 60 proc. skuteczności ataku.

Początek dzisiejszego spotkania o godz. 18. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.

Więcej o: