Znamy sędziów styczniowych meczów mistrzów Polski

Siatkarze Asseco Resovii w styczniu zagrają trzy spotkania w PlusLidze. Dwukrotnie rywalizować będą na wyjazdach, raz u siebie. Wiemy już kto poprowadzi te pojedynki.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLJedynym pojedynkiem, który rzeszowianie zagrają we własnej hali będzie mecz z Delectą Bydgoszcz. Zaplanowane na 5 stycznia spotkanie sędziować będą Waldemar Niemczura z Węgierskiej Górki i Andrzej Kuchna z Katowic. Obaj panowie są sędziami klasy państwowej.

Tydzień później resoviacy zagrają natomiast w Częstochowie z Wkręt-metem AZS-em. Arbitrami tego spotkania będą Krzysztof Szmydyński z Góry Śląskiej i Jacek Broński z Murowanej Gośliny. Pierwszy jest sędzią międzynarodowym, drugi klasy państwowej, który mecze w PlusLidze prowadził będzie dopiero od 1 stycznia 2013 roku. Mecz w Częstochowie będzie jego drugim w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ostatni styczniowy pojedynek w PlusLidze w styczniu resoviacy zagrają w Kielcach z Effectorem 19 stycznia. W Kielcach sędziować będzie para arbitrów międzynarodowych Paweł Burkiewicz z Krakowa i Maciej Twardowski z Radomia.

Kolejny weekend jest natomiast zarezerwowany na finałowy turnieju Pucharu Polski.