Z kim w Pucharze Polski? Jedna niewiadoma mniej

Siatkarze Asseco Resovii wiedzą już, z kim nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Z trzech drużyn, na które mogli trafić, odpadł MKS Banimex Będzin. W spotkaniu 1/16 finału będzinianie przegrali u siebie z Cuprum Mundo Lubin 2:3.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMistrzowie Polski dzięki zajęciu drugiego miejsca w PlusLidze po pierwszej rundzie fazy zasadniczej zapewnili sobie teoretycznie łatwiejszą drogę do zdobycia Pucharu Polski. Przede wszystkim jednak uniknęli grania meczu w 1/8 finału, który zaplanowano na 19 marca. Wtedy resoviacy będą tylko czekać na rywala.

Jeszcze niedawno mogli zagrać z jedną z trzech drużyn. W środę jednak odbyły się dwa spotkania 1/16 finału. W jednym z nich MKS Banimex Będzin przegrał u siebie z Cuprum Mundo Lubin 2:3, mimo że po dwóch setach prowadził 2:0. A to oznacza, że w 1/8 finału zagrają lubinianie. Zmierzą się z Effectorem Kielce, a lepszy z tej rywalizacji będzie rywalem Asseco Resovii w meczach ćwierćfinałowych, które odbędą się 29 grudnia i 9 stycznia.