Liga Mistrzów. Niespodzianka w polskiej grupie

Rumuński Remat Zalau niespodziewanie zdobył pierwszy punkt w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Podopieczni Mariusza Sordyla przegrali co prawda u siebie z francuskim Arago de Sete 2:3, ale dwa wygrane sety dały im punkt.

Oba zespoły są rywalami mistrzów Polski Asseco Resovii w grupie G. Przypomnijmy, że we wtorek rzeszowianie po raz drugi przegrali z włoską Bre Bancą Lannutti Cuneo, tym razem 1:3. W meczu Rumunów z Francuzami nastąpił natomiast pierwszy w tej grupie podział punktów.

Faworytem pojedynku w Zalau byli Francuzi, którzy zresztą prowadzili już 2:1 (25:18, 23:25, 25:22). Czwartego seta przegrali jednak wyraźnie 16:25. W tie-breaku lepsi jednak okazali się gracze z Sete (15:10) i po raz drugi pokonali Remat.