Sport.pl

Grozer wróci do Asseco Resovii? "Niczego nie mogę wykluczyć"

"W Rzeszowie było nam wspaniale i tęsknimy za tym miastem" - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym niemiecki atakujący Georg Grozer, który latem przeniósł się z mistrza Polski Asseco Resovii do rosyjskiego Lokomotivu Biełgorod.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLGrozer odszedł z Polski jako najlepszy zawodnik PlusLigi. Jego znakomita gra w ostatnich tygodniach poprzedniego sezonu znacznie przyczyniła się do zdobycia przez rzeszowian tytułu mistrza Polski. Jednak jeszcze w trakcie gry o medale Grozer poinformował kolegów, że odchodzi do Rosji.

Teraz w rozmowie z Przeglądem Sportowym opowiada o życiu w Rosji i pierwszych tygodniach aklimatyzacji. Wspomina też Rzeszów. - "Na razie chcę z rodziną spróbować przyzwyczaić się do realiów ligi rosyjskiej. W Rzeszowie było nam wspaniale i tęsknimy za tym miastem, ale każdy klub i nowe miejsce zasługuje na to, żeby dać mu szansę" - mówi "Dżordż".

Zapytany o możliwość powrotu do Rzeszowa nie mówi nie. - "Na pewno fajnie byłoby wrócić do Rzeszowa, ale taka wola musiałaby być również po drugiej stronie" - stwierdza Niemiec i dodaje, że od przyszłego sezonu chciałby na dłużej zostać w jednym klubie. Jego córka Leana będzie bowiem w wieku szkolnym. - "Chcę, by córka nie musiała co chwila zmieniać szkoły" - mówi Grozer.

Więcej o: