Sport.pl

Asseco Resovia wygrywa w Lidze Mistrzów. Afera w drugim secie, kompromitacja w trzecim

Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym spotkaniu grupy G Ligi Mistrzów pokonali na wyjeździe francuskie Arago de Sete 3:1. Po dwóch wygranych setach w kompromitujący sposób przegrali trzeciego. W drugim natomiast zamieszanie wprowadzili sędziowie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMistrzowie Polski nie mieli łatwej przeprawy we Francji. W Montpellier, gdzie swoje mecze w Lidze Mistrzów rozgrywa zespół z Sete, musieli się sporo namęczyć, by ograć Arago, które tym spotkaniem debiutowało w najważniejszych europejskich rozgrywkach.

Zaczęło się jednak zgodnie z planem. Miejscowi byli chyba nieco stremowani, co wykorzystali przyjezdni i szybko objęli prowadzenie. Niestety wróciły błędy, z którymi Asseco Resovia zmaga się od początku sezonu. I zamiast kontrolować spokojnie pierwszego seta, oddali inicjatywę zespołowi z Sete. Gospodarze wygrywali już 15:13, ale na szczęście podopieczni Andrzeja Kowala zdołali się pozbierać. Zagrali dobrze blokiem, asem popisał się Amerykanin Paul Lotman, a w ataku świetnie radził sobie Niemiec Jochen Schops i pierwsza partia padła łupem rzeszowian.

Wejście smoka

Jakość gry mistrzów Polski pozostawiała jednak wiele do życzenia. Gospodarze wyczuli, że z tak dysponowaną Asseco Resovią mogą powalczyć nawet o zwycięstwo. Budowali więc swoją grę akcja za akcją, a rzeszowianie mylili się raz za razem. Słaba zagrywka, błędy w przyjęciu, a także w ataku spowodowały, że przewaga Arago de Sete sięgnęła nawet pięciu punktów (17:12)! Trzeba było szukać zmian. Na placu gry najpierw pojawił się Serb Nikola Kovacević, a za chwilę Wojciecha Grzyba zmienił Grzegorz Kosok. I środkowy Asseco Resovii zaraz po wejściu na boisko pokazał się ze znakomitej strony. Zaliczył trzy bloki z rzędu, na lewy i prawym skrzydle oraz na środku siatki. Zrobiło się nagle 21:20 dla rzeszowian i... w mecz wmieszał się drugi sędzia.

Błąd rotacji?

Drugi arbiter tego spotkania Belg Wim Cambre zasygnalizował błąd rotacji w rzeszowskim zespole. Przy czwartej zagrywce Nowakowskiego z rzędu! Kapitan rzeszowian Olieg Achrem oraz trener Andrzej Kowal zaczęli protestować. Gdyby bowiem sędziowie mieli rację, Asseco Resovii odebrano by punkty zdobyte w złym ustawieniu. Na szczęście tak się nie stało, ale zamieszanie trwało kilka minut.

Ze swojego stanowiska zszedł doświadczony Holenderski sędzia Frans Loderus, podszedł do stolika sędziowskiego i rozpoczął analizę zamieszania. Po chwili sprawa się wyjaśniła, Loderus wrócił "na słupek" i nakazał dokończenie seta, którego ostatecznie wygrała Asseco Resovia 25:22.

Set, w którym Asseco Resovii nie było

A o tym, co wydarzyło się w kolejnej partii, siatkarze z Rzeszowa będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Albo powinni pamiętać to długo, ku przestrodze. Trener Arago de Sete Patrick Duflos postawił wszystko na jedną kartę i wymienił pół składu. Po drugiej stronie siatki został ten sam skład, który wygrał poprzednią odsłonę. Tyle tylko, że resoviacy myślami byli chyba już w samolocie do Polski.

Nowi gracze w barwach francuskiego zespołu nie grali niczego rewelacyjnego, ale wybili siatkówkę z głowy mistrzom Polski. Ci nie potrafili zaserwować, przyjąć ani zaatakować. Do tego oddawali punkty rywalom po prostych, banalnych błędach. W efekcie przegrali seta do 13!

Pomagali rywalom, ale wygrali

Na szczęście siatkarze z Rzeszowa pozbierali się w kolejnej partii, choć to, że wygrali zawdzięczają raczej przeciwnikom, którym podawali rękę, a ci tego nie wykorzystali. Resoviacy nadal mylili się niemiłosiernie, ale gdy tylko nadarzyła się okazja budowali swoją przewagę.

Tym razem można powiedzieć, że na boisku byli tylko siatkarze Asseco Resovii. Sami zdobywali punkty dla siebie, a także... dla rywali. Dobrze funkcjonował blok mistrzów Polski, a w ataku znów przypomniał o sobie Schops. Tragicznie wyglądali jednak resoviacy w polu zagrywki. Psując serwy oddali Arago de Sete dziewięć punktów, a dodając do tego inne błędy, ofiarowali rywalom aż trzynaście punktów. Sami Francuzi zdobyli zaledwie sześć "oczek".

Jednak mimo tak wielkiej ilości błędów własnych mistrzom Polski udało się wygrać we Francji inkasując pierwsze trzy punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów. Przed kolejnymi spotkaniami gra jednak musi ulec poprawie.ARAGO DE SETE1
ASSECO RESOVIA3
Sety: 23:25, 22:25, 25:13, 19:25

Arago de Sete: Toniutti, Geiler, Sol, Bencz, Barais, Trefle oraz Tille (libero), Rabiller, Bauer, Mistoco, Mrozek.

Asseco Resovia: Tichacek, Lotman, Nowakowski, Schops, Achrem, Grzyb oraz Ignaczak (libero), Kosok, Kovacević, Dobrowolski, Bartman.

W drugim spotkaniu grupy G Ligi Mistrzów włoskie Cuneo pokonało na wyjeździe 3:0 rumuński Remat Zalau.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!