Asseco Resovia w drodze po Super Puchar. Pojechali wszyscy

Siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii w sobotę oficjalnie rozpoczną nowy sezon. W Częstochowie w meczu o Super Puchar zmierzą się ze zdobywcą Pucharu Polski, PGE Skrą Bełchatów. Resoviacy pod Jasną Górę wyjechali już w czwartek.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Na miejscu mamy zaplanowane dwa treningi, w czwartek i piątek - mówi Tomasz Kozłowski, team menadżer w Asseco Resovii. Oprócz tego nie zabraknie oczywiście analizy wideo gry przeciwnika. A w sobotę o godz. 14.30 pierwszy oficjalny mecz. Od razu o sporą stawkę. - Zrobimy wszystko, żeby zdobyć to trofeum, ale szanse są 50 na 50 - mówią rzeszowscy siatkarze.

Trener resoviaków Andrzej Kowal do Częstochowy zabrał trzynastu siatkarzy. Z zespołem pojechali też kontuzjowani ostatnio przyjmujący Olieg Achrem i Serb Nikola Kovacević, a także środkowy Piotr Nowakowski. Pierwszych dwóch miało problemy z plecami, drugi w sobotę skręcił kostkę. Ma jednak największe szanse na występ w pojedynku z PGE Skrą. To, czy Nowakowski wybiegnie na boisko okaże się zapewne przed samym meczem. Z kolei Achrem i Kovacević jeśli pojawią się na placu gry, to raczej tylko na krótkie zmiany.