Bartman kontra Łasko, czyli Asseco Resovia vs JW w statystkach

Atakujący Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko zdobył najwięcej punktów (28) w starciu z Asseco Resovią w III Memoriale im. Jana Strzelczyka, który odbywa się w Rzeszowie. Jego vis a vis Zbigniew Bartman uzyskał 21 oczek, ale grał zdecydowanie mniej.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy w towarzyskim spotkaniu pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1, choć zarówno w przyjęciu jak i w ataku lepiej spisywali się jastrzębianie. Ich przewaga w skuteczności nie była wielka i może dlatego mecz zakończył się takim a nie innym wynikiem.

Asseco Resovia atakowała z 46 procentową skutecznością, Jastrzębski Węgiel był skuteczniejszy o jeden procent. W przyjęciu przewaga gości byłą już większa, 56 do 49. Jastrzębianie jednak popełniali zdecydowanie więcej błędów. Oddali rzeszowianom aż 34 punkty. Dostali 25. Więcej asów zdobyli przyjezdni (5 do 2), ale w bloku nieco lepsi byli rzeszowianie (9 do 8).

Oprócz wspomnianych wcześniej Łaski i Bartmana dobrze punktowali też Amerykanin Paul Lotman (10 punktów) oraz Włoch Matteo Martino (15) i Michał Kubiak (14). Jastrzębski Węgiel grał jednak praktycznie jednym składem, resoviacy częściej rotowali.

Z nowych graczy w Asseco Resovii z dobrej strony pokazał się Niemiec Jochen Schops, który albo wchodził na atak przy podwójnych zmianach, albo występował na przyjęciu. Zdobył 8 punktów, siedem w ataku (41 procent skuteczności) i jeden w bloku.

Ciekawostką był też występ środkowego rzeszowian Łukasza Perłowskiego, który w drugim secie zmienił kontuzjowanego Piotra Nowakowskiego. "Perła" zdobył 7 punktów, cztery w ataku przy stuprocentowej skuteczności i trzy w bloku.