Asseco Resovia lepsza od Jastrzębskiego Węgla. Kontuzja Nowakowskiego [FOTO]

Siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii w drugim meczu III Memoriału im. Jana Strzelczyka pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1. Niestety w drugim secie boisko opuścił Piotr Nowakowski. Środkowy rzeszowian przy jednej z obron podkręcił kostkę.

Choć do rozpoczęcia sezonu w PlusLidze pozostały jeszcze dwa tygodnie, to kibice w rzeszowskiej hali już w sobotę mieli przedsmak sporych emocji. W drugim meczu III Memoriału im. Jana Strzelczyka ciekawe widowisko zafundowali im siatkarze Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla. Choć sporo było jeszcze niedokładności i błędów, to siatkarze nie szczędzili sił, walczyli o każdą piłkę, za co raz za razem nagradzani byli brawami.

Pierwsze dwa sety padły łupem rzeszowian. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrywali po zaciętych końcówkach, choć w trakcie setów bywało różnie. Lepiej mecz zaczęli jastrzębianie, którzy wystąpili w najmocniejszym składzie. W szeregach Asseco Resovii zabrakło dwóch przyjmujących, Oliega Achrema i Serba Nikoli Kovacevicia, którzy mają problemy zdrowotne. Para, która ich zastępowała, czyli Rafał Buszek i Amerykanin Paul Lotman radziła sobie jednak bardzo dobrze.

Z pozytywnej strony pokazał się też Zbigniew Bartman, który w Rzeszowie ma zastąpić Niemca Gyorga Grozera. Atakujący reprezentacji Polski nie atakował może z taką siłą jak "Dżordż", ale wygląda na to, że szybko stanie się ulubieńcem rzeszowskiej publiczności.

A o pozycję pierwszego atakującego Bartman rywalizował będzie z innym Niemcem, Jochenem Schopsem. W meczu z Jastrzębskim Węglem Schops pojawiał się w dwóch pierwszych setach na boisku przy podwójnej zmianie. W trzecim zagrał na... przyjęciu.

Ale ta partia rzeszowianom całkowicie nie wyszła. Goście rozbili ich zagrywką, a znakomitą serią popisał się Włoch Matteo Martino. Miejscowi byli bezradni, choć w wielu sytuacjach walczyli o piłkę nawet pod bandami.

Obron zresztą w tym spotkaniu było sporo, ale niestety przy jednej z nich urazu doznał środkowy rzeszowian Piotr Nowakowski. Reprezentant Polski podkręcił kostkę i z grymasem bólu opuścił boisko.

Schops na przyjęciu pojawił się też w czwartym secie zmieniając Buszka. Moment był trudny, bowiem po kilkupunktowym prowadzeniu miejscowi stracili całą przewagę. Na szczęście w końcówce partii rzeszowianie włączyli skuteczny blok, a także kończące ataki i wygrali seta oraz cały mecz 3:1.

W drugim dniu III Memoriału im. Jana Strzelczyka Jastrzębski Węgiel o godz. 17 zmierzy się z mistrzem Turcji Fenerbahce Stambuł, a Asseco Resovia o godz. 19.30 zagra z niemieckim Generali Unterhaching.