Schops, Bartman i inni. Mistrz Polski zaprezentował się kibicom [FOTO]

Siatkarski mistrz Polski, Asseco Resovia w sobotę podczas III Memoriału im. Jana Strzelczyka zaprezentowała się swoim kibicom. Oprócz pierwszej drużyny przedstawiono także zespół walczący w Młodej Lidze, a także złotą drużynę z lat 70-tych, którą prowadził właśnie trener Strzelczyk.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW hali na Podpromiu w Rzeszowie zebrało się około 4 tys. kibiców, którzy z niecierpliwością czekali, by zobaczyć swoim ulubieńców. Wielu z nich ciekawych było szczególnie nowych twarzy w zespole, czyli siatkarzy, którzy dołączyli do Asseco Resovii w letniej przerwie.

Zanim jednak na boisko wybiegli aktualni mistrzowie Polski spiker przedstawił sponsorów klubu, a także wspomnianą Młodą Asseco Resovię i mistrzów z lat 70-tych. Ci ostatni zebrali ogromne brawa.

Po chwili wreszcie pojawili się główni aktorzy rozpoczynającego się za dwa tygodnie sezonu w PlusLidze, a wśród nich nowi gracze: Rafał Buszek, Zbigniew Bartman, Niemiec Jochen Schops, Serb Nikola Kovacević i drugi libero Jakub Woś. Największe brawa zebrał oczywiście Bartman, ale za chwilę przebił go ulubieniec rzeszowskiej publiczności Krzysztof Ignaczak.

Ignaczak zresztą, razem z innymi olimpijczykami z Londynu grającymi w Asseco Resovii, mieli jeszcze raz swoje pięć minut. Cała siódemka otrzymała bowiem pamiątkowe puchary od prezydenta Rzeszowa, Tadeusz Ferenca. Wręczył je wiceprezydent miasta Stanisław Sienko, który przy okazji złożył życzenia zawodnikom i kibicom: - Obyśmy w takich nastrojach jak na wiosnę tego roku spotkali się na wiosnę roku 2013 - powiedział.

Pamiątkową koszulkę od marszałka województwa podkarpackiego Mirosława Karapyty odebrał z kolei trener rzeszowian Andrzej Kowal. Później już tylko wspólne zdjęcie i sezon 2012/2013 w Rzeszowie oficjalnie się rozpoczął.