Mistrz Polski lepszy od mistrza Turcji. Schops na przyjęciu

Asseco Resovia w towarzyskim meczu rozegranym w Leżajsku pokonała tureckie Fenerbahce Stambuł 3:1. W trzecim secie nominalny atakujący Niemiec Jochen Schops zagrał na przyjęciu... z bardzo dobrym skutkiem. W sobotę w Rzeszowie rusza natomiast III Memoriał im. Jana Strzelczyka.

Resoviacy w trzech setach pokonali Fenerbahce, ale trenerzy zadecydowali że zagrają jeszcze jedną partię. O ile pierwsze trzy sety grane były na poważnie, o tyle czwarty był typowo szkoleniowym. Na boisku w ekipie Asseco Resovii pojawili się m.in. młodzi zawodnicy Szymon Pałka i libero Jakub Woś. Na ataku zagrał z kolei Jochen Schops.

Niemiec zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale w drugim secie pojawił się na boisku. W trzecim zagrał od początku na... przyjęciu. Na tej pozycji był też ustawiany czasami w reprezentacji Niemiec. Manewr trenera Andrzeja Kowala zdał egzamin, bowiem resoviacy wygrali tego seta najłatwiej, do 16.

Warto jednak zaznaczyć, że Fenerbahce grało bez swojego podstawowego rozgrywającego Arslana Eksi, który doznał kontuzji i w ogóle nie pojawił się w Polsce.

Obie drużyny po raz kolejny zmierzą się już w poniedziałek podczas ostatniego dnia III Memoriału im. Jana Strzelczyka, który od soboty będzie się odbywał w rzeszowskiej hali Podpromie. Oprócz Fenerbahce i Asseco Resovii zagrają w nim także niemieckie Generali Unterhaching i Jastrzębski Węgiel.