Sport.pl

Atakujący mistrzów Polski bliżej ME. Zagrał na... przyjęciu

Niemiec Jochen Schops, nowy zawodnik mistrza Polski Asseco Resovii odniósł wraz ze swoją reprezentacją trzy zwycięstwa w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W jednym spotkaniu zagrał na... przyjęciu.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLNiemcy rywalizowali w turnieju na Ukrainie, gdzie oprócz gospodarzy grali także Słoweńcy i Szwedzi. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali Ukrainę 3:1 i pozostałych dwóch rywali po 3:0 i z kompletem zwycięstw prowadzą w grupie E.

Schops w spotkaniach z Ukrainą i Słowenią był zmiennikiem byłego gracza Asseco Resovii Georga Grozera i na boisku pojawiał się na krótkie zmiany. Przeciwko Ukrainie zdobył punkt po ataku, a mecz ze Słowenią zakończył z zerowym dorobkiem. W obu przypadkach natomiast niesamowicie skuteczny był Grozer, który zdobył odpowiednio 19 i 28 punktów.

W ostatnim turniejowym starciu ze Szwecją Grozer i Schops zagrali obok siebie. Nowy zawodnik Asseco Resovii zagrał tym razem na przyjęciu, przez dwa pierwsze sety. W tym czasie wywalczył sześć punktów, dwa po asach i cztery po atakach (przy 44 procentowej skuteczności). Grozer z kolei zdobył 16 punktów.

Drugi turniej eliminacyjny rozpocznie się w czwartek na Słowenii.

Więcej o: