Bartman, Ignaczak i Lotman na treningu mistrzów Polski

Ponad miesiąc przed inauguracją rozgrywek PlusLigi trener mistrzów Polski - Asseco Resovii - Andrzej Kowal ma do dyspozycji niemalże wszystkich zawodników w okresie przygotowawczym. Dziś do zespołu dołączyli kolejni olimpijczycy z Londynu.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLOd poniedziałku do Rzeszowa zjeżdżają się reprezentanci Polski oraz inni siatkarze Asseco Resovii, którzy walczyli o medale na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Żaden z nich sukcesu na olimpiadzie nie osiągnął, wobec czego na niespełna tydzień przed pierwszym sparingiem trener Andrzej Kowal będzie mógł rozpocząć pracę praktycznie z całą kadrą. - Jesteśmy w lepszej sytuacji niż rok temu, kiedy reprezentanci dołączyli do nas na blisko dwa tygodnie przed inauguracją ligi. Teraz będziemy mieli więcej czasu na wspólne treningi i mecze kontrolne w pełnym składzie - mówi szkoleniowiec mistrzów Polski.

Jako pierwsi w Rzeszowie zjawili się Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Serb Nikola Kovacević. Ta trójka uczestniczyła w poniedziałkowych zajęciach. Dzisiaj na porannym treningu w hali na Podpromiu stawić się mają z kolei Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak i Amerykanin Paul Lotman. - Każdy z nich miał dwa tygodnie przerwy, w związku z czym będziemy stopniowo wprowadzać ich w reżim treningowy. Nie wiem też, w jakiej będą formie psychicznej po nieudanych igrzyskach. Kadrowicze muszą jednak jak najszybciej zapomnieć o reprezentacji. Jestem przekonany, że do rozgrywek przystąpimy w pełni skoncentrowani - dodaje trener Asseco Resovii, który przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie mógł skorzystać jedynie z Niemca Jochena Schopsa. Jego bowiem na początku września czekają jeszcze eliminacyjne spotkania do mistrzostw Europy i dopiero po nich nowy nabytek dołączy do rzeszowskiej ekipy.

Już 1 września resoviaków czeka pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W Nowym Sączu mistrzowie Polski zmierzą się z występującą w PlusLidze ekipą z Kielc. Następnie 6 września w ramach turnieju charytatywnego w Pionkach rywalem rzeszowian będzie PGE Skra Bełchatów. - W planie mamy około 12 sparingów. Mamy szeroki skład i chcielibyśmy, aby wszyscy rozegrali odpowiednią liczbę spotkań przed rozgrywkami ligowymi - kończy szkoleniowiec.