Olimpijczycy wracają do treningów z mistrzami Polski

Trener mistrzów Polski - Asseco Resovii Andrzej Kowal od poniedziałku będzie miał do dyspozycji na zajęciach kolejnych trzech siatkarzy. Po dwutygodniowym odpoczynku do treningów z rzeszowskim zespołem wracają Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Nikola Kovacević.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy okres przygotowawczy rozpoczęli początkiem sierpnia. Wówczas szkoleniowiec Andrzej Kowal do dyspozycji miał tylko sześciu siatkarzy. Reszta przebywała bowiem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dodatkowo drugi libero Jakub Woś dostał powołanie do reprezentacji Polski juniorów. Żaden z olimpijczyków sukcesu nie osiągnął. Polacy z mistrzami PlusLigi (Zbigniewem Bartmanem, Krzysztofem Ignaczakiem, Piotrem Nowakowskim i Grzeogrzem Kosokiem) w składzie odpadli w ćwierćfinale. Podobnie Paul Lotman z reprezentacją USA i Niemiec Jochen Schops. Z kolei Serb Nikola Kovacević walizki pakować musiał już po fazie grupowej.

Zawodnicy po powrocie dostali dwa tygodnie przerwy. W poniedziałek na treningu stawić się mają Nowakowski, Kosok i Kovaciević. Bartman, Ignaczak, Lotman pojawią się we wtorek. Z kolei Schops do Rzeszowa przyjedzie we wrześniu, po meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. - W porównaniu z rokiem ubiegłym jesteśmy w lepszej sytuacji. Wówczas reprezentanci dołączyli do nas dwa tygodnie przed ligą. Teraz będzie więcej czasu na wspólne treningi i sparingi w pełnym składzie - nie ukrywa trener Andrzej Kowal i dodaje. - Zawodnicy muszą jak najszybciej zapomnieć o niepowodzeniach w Londynie. Liczę, że z każdym dniem będą bardziej adoptowali się do zajęć w klubie i do rozgrywek przystąpimy w pełni skoncentrowani.

W dniu dzisiejszym siatkarzy Asseco Resovii czekają dwa treningi. Najpierw rano mistrzowie Polski spotkają się na siłowni. Po południu w hali Podpromie odbędą się zajęcia techniczne.