Rywale mistrzów Polski w III Międzynarodowym Turnieju im. Strzelczyka

Dokładnie za miesiąc w rzeszowskiej hali Podpromie odbędzie się III już Międzynarodowy Turniej im. Jana Strzelczyka. Oprócz mistrzów Polski i zarazem gospodarzy w imprezie udział wezmą zespoły Fenerbahce Stambuł, Generali Unterhaching oraz Jastrzębski Węgiel.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZ ekipą z Turcji ekipa Andrzeja Kowala mierzyła się w poprzednim sezonie w rozgrywkach Pucharu CEV. Wówczas Challenge Round lepsi w dwumeczu byli rzeszowianie, którzy wygrali "złotego seta" i awansowali do półfinału tych rozgrywek. Dodatkowo z Fenerbahce, w którym występują m.in. Ivan Miljković czy Leonel Marshall mistrzowie Polski mierzyli się w I edycji turnieju im. Strzelczyka.

Generali Unterhaching to z kolei druga drużyna niemieckiej Bundesligi, która podobnie jak ekipa ze Stambułu i Asseco Resovia w nadchodzącym sezonie zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Ostatni rywal - Jastrzębski Węgiel jest dobrze znany rzeszowskiej drużynie. W zespole Lerenzo Bernardiego i Juana Manuela De Palmy w okresie letnim nastąpiło kilka zmian. Do finalistów Pucharu Polski dołączyli m.in. grający w przeszłości w Resovii Krzysztof Gierczyński czy rozgrywający z Niemiec Simon Tischer. Ważnym ogniwem w tej ekipie jest również reprezentant Włoch Michał Łasko czy Michał Kubiak.

Turniej im. Strzelczyka rozegrany zostanie pod patronatem prezydenta miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Współorganizatorem i partnerem jest również Urząd Miasta Rzeszowa.

Program turnieju:

22 września:

Godz. 17 - Generali Unterhaching - Fenerbahce Stambuł

Godz. 19 - Otwarcie turnieju i prezentacja zespołu Asseco Resovia przed sezonem 2012/2013

Godz. 20 - Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel

23 września:

Godz. 17. - Jastrzębski Węgiel - Fenerbahce Stambuł

Godz. 19:30 - Asseco Resovia - Generali Unterhaching

24 września:

Godz. 17. - Jastrzębski Węgiel - Generali Unterhaching

Godz. 19:30 - Asseco Resovia - Fanerbahce Stambuł