Mistrz Polski trenuje. Olimpijczycy dołączą końcem sierpnia

Już niemal dwa tygodnie przygotowują się do sezonu siatkarze mistrza Polski, Asseco Resovii. Na razie jednak w okrojonym składzie. Za dwa tygodnie trener Andrzej Kowal będzie miał już jednak do dyspozycji prawie pełną kadrę.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie zaczęli w zaledwie sześć osób. Drugi libero Jakub Woś przybywa bowiem z reprezentacją Polski juniorów, a kolejnych siedmiu zawodników występowało na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Żaden nie osiągnął sukcesu. Szóstka skończyła przygodę w ćwierćfinale, a Serb Nikola Kovacević nawet w fazie grupowej.

Teraz kadrowicze udali się na zasłużony urlop. Do swojej klubowej drużyny praktycznie wszyscy dołączą 27 sierpnia. Praktycznie, bo wcześniej być może pojawi się wspomniany Kovacević, który urlop zaczął wcześniej niż koledzy. W ostatnim tygodniu sierpnia na zajęciach powinni zjawić się z kolei Krzysztof Ignaczak, Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Amerykanin Paul Lotman. Dopiero we wrześniu natomiast do Rzeszowa przyjedzie Niemiec Jochen Schops, którego reprezentację czekają jeszcze eliminacje do mistrzostw Europy.

Start PlusLigi zaplanowano na pierwszy weekend października.