Londyn 2012. Polscy siatkarze wysoko w rankingach po fazie grupowej

Siatkarze reprezentacji Polski po fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Londynie prowadzą w rankingach na najlepiej atakującą, serwującą i broniącą drużynę. W statystykach indywidualnych wysoko są dwaj gracze Asseco Resovii, Zbigniew Bartman i Krzysztof Ignaczak oraz Bartosz Kurek z Dynama Moskwa.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPolacy statystycznie są najlepsi w Londynie w ataku, na zagrywce i w obronie. Nie wystarczyło im to jednak do zajęcia pierwszego miejsca w grupie i do ćwierćfinałów wyszli z drugiej pozycji. O "czwórkę" zagrają w środę z Rosją.

Indywidualnie najwyżej jest Bartosz Kurek, który wśród najlepiej serwujących zajmuje pierwsze miejsce z 0,56 asa na set. Szósty w tej klasyfikacji jest Bartman (0,39). Obaj siatkarze są także wysoko wśród najlepiej punktujących i najlepiej atakujących. W tym pierwszym rankingu Kurek z 82 punktami zajmuje czwarte miejsce, a Bartman z 80 jest szósty.

Wśród najskuteczniejszych graczy wyżej jest atakujący Asseco Resovii, który plasuje się na trzeciej pozycji (38,5 procent). Kurek jest szósty (35 procent).

Z kolei Krzysztof Ignaczak jest drugi w klasyfikacji najlepszego libero, a piąte miejsce wśród najlepiej rozgrywających zajmuje Łukasz Żygadło.