Mistrzowie Polski trenowali w hali. W dziewięciu [FOTO]

Sześciu zawodników z podstawowego składu plus dwóch juniorów i Tomasz Józefacki - tylu siatkarzy do dyspozycji na pierwszym treningu w hali miał trener Asseco Resovii Andrzej Kowal. - Liczę, że wszyscy będą na miesiąc przed inauguracją PlusLigi - powiedział po zajęciach szkoleniowiec mistrzów Polski.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZespół Asseco Resovii przygotowania do nowego sezonu PlusLigi na dobre rozpoczął w ubiegły czwartek. Wówczas siatkarze, w okrojonym składzie, spotkali się na siłowni. Podobnie było i tym razem. W poniedziałek na pierwszych zajęciach w hali, w ekipie mistrzów Polski zabrakło aż ośmiu siatkarzy, z których siedmiu przebywa na olimpiadzie w Londynie. Na treningu pojawili się obaj rozgrywający Czech Lukas Tichacek i Maciej Dobrowolski, dwaj środkowi Łukasz Perłowski i Wojciech Grzyb oraz dwaj przyjmujący Olieg Achrem i Rafał Buszek. - Będziemy musieli sobie jakoś radzić do momentu, jak nie wrócą pozostali. Niewykluczone, że opuści nas też Tomek Józefacki, który szuka sobie obecnie klubu - stwierdził trener Asseco Resovii Andrzej Kowal, który na razie nie przejmuje się niską frekwencją na zajęciach. - Nie jest to dla mnie nowość, bo w ubiegłym sezonie mieliśmy podobnie. Wówczas pełny skład do dyspozycji miałem dopiero na dziesięć dni przed ligą. Teraz liczę, że wszyscy będą na miesiąc przed inauguracją PlusLigi - dodaje Kowal.

Przygotowania do sezonu nie będą niczym szczególnym różnić się od okresu przygotowawczego w ubiegłym roku. Pierwsze sparingi resoviacy rozpoczną natomiast we wrześniu. W planie jest 10-12 gier kontrolnych. Na początek podopieczni Kowala w ramach turnieju charytatywnego w Pionkach zagrają z PGE Skrą Bełchatów. - Może wcześniej uda nam się zagrać w Nowym Sączu [1 września - przyp. red.]. O ile uda się organizatorom pozyskać wartościowego sparing-partnera. Jeśli nie zagramy grę wewnętrzną. Mamy szeroki skład i chcielibyśmy, aby wszyscy rozegrali odpowiednią ilość spotkań przed rozgrywkami ligowymi - kończy szkoleniowiec.