Pierwsza siłownia Asseco Resovii. Teraz ciężka praca dzień po dniu [FOTO]

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii na dobre rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W czwartek rano spotkali się na siłowni, ale w bardzo okrojonym składzie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZ pierwszego zespołu trener Andrzej Kowal miał do dyspozycji tylko sześciu zawodników, którzy dodatkowo w środę przeszli szczegółowe badania. W zajęciach wzięli udział obaj rozgrywający Czech Lukas Tichacek i Maciej Dobrowolski, dwaj środkowi Łukasz Perłowski i Wojciech Grzyb oraz dwaj przyjmujący Olieg Achrem i Rafał Buszek. Zabrakło aż ośmiu siatkarzy.

Siedmiu z nich przebywa w Londynie i walczy w turnieju olimpijskim. Z kolei młody libero Jakub Woś przygotowuje się z kadrą juniorów do mistrzostw Europy.

W pierwszym treningu natomiast udział wzięło dwóch młodych zawodników z AKS-u Rzeszów, Szymon Pałka i Patryk Kozdroń. - Mają możliwość potrenowania z nami w momencie, gdy nie ma połowy składu. To na pewno dużo plus dla nich - mówi Andrzej Kowal, trener rzeszowian. W zajęciach brał też udział były gracz Asseco Resovii, Tomasz Józefacki. "Józek" w Rzeszowie grał jednak nie będzie, ale skorzystał z gościnności działaczy i trenera i przygotowuje się indywidualnie do sezonu.

Czwartkowe zajęcia nie były jednak pierwszymi dla siatkarzy. - Mieli okres, w którym trenowali indywidualnie - wyjaśnia trener Kowal. Wszyscy wyglądali, jakby cały czas byli w treningu. Szkoleniowcy jednak sprawdzili, czy nie dorobili się nadwagi. - Waga w okresie przygotowawczym może być troszeczkę większa. Kilo, czy dwa to nie jest żaden problem. Ważniejsze będzie to, jak to będzie wyglądało po dwóch, trzech tygodniach - dodaje Andrzej Kowal.

W pierwszym tygodniu zajęć siatkarze Asseco Resovii ćwiczyć będą na siłowni i na stadionie. Do hali wejdą od przyszłego tygodnia. Pierwszy oficjalny sparing mają zaplanowany na 6 września w Pionkach, z PGE Skrą Bełchatów. - Ale może wcześniej uda się zagrać jeszcze jakiś nieoficjalny mecz - zaznacza szkoleniowiec.

Kiedy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników? - To będzie zależeć jak długo będą grali na igrzyskach. Z każdym będę to ustalał indywidualnie - mówi Andrzej Kowal. Najpóźniej do zespołu dołączy Niemiec Jochen Schops, którego reprezentację czekają jeszcze we wrześniu eliminacje do mistrzostw Europy.

Pierwszy mecz w PlusLidze Asseco Resovia rozegra 6 października w Olsztynie z miejscowym AZS-em.