Siatkarze Asseco Resovii po badaniach. W czwartek pierwszy trening [FOTO]

Koniec wakacji siatkarzy mistrza Polski Asseco Resovii. W środę sześciu z nich przeszło badania, a w czwartek o godz. 9 spotkają się na pierwszym treningu.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPoczątek przygotowań Asseco Resovii do nowego sezonu będzie przebiegał w mocno okrojonym składzie. Z podstawowej czternastki na pierwszych zajęciach zjawią się jedynie dwaj rozgrywający Czech Lukas Tichacek i Maciej Dobrowolski, dwaj przyjmujący Rafał Buszek i Olieg Achrem oraz dwaj środkowi, Wojciech Grzyb i Łukasz Perłowski.

W środę wymieniona szóstka przeszła badania funkcjonalności ruchowej oraz wytrzymałościowe w Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym REH-MEDIQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Później czeka ich już tylko ciężka praca.

W czwartek o godz. 9 siatkarze spotkają się pierwszy raz w siłowni, choć to nie oznacza, że wcześniej nic nie robili. - Po sezonie były dwa tygodnie przerwy, gdy mieli całkowicie nic nie robić. Później byliśmy już cały czas w kontakcie. Trzy, cztery razy w tygodniu mieli być na siłowni, a ostatni miesiąc to już większy trening - mówi Andrzej Zahorski, trener przygotowania fizycznego Asseco Resovii. - Trochę tęskniłem już za treningami - dodaje Wojciech Grzyb.

Oprócz graczy pierwszego składu na pierwszych zajęciach pojawi się też nieco młodzieży z AKS-u Rzeszów. Młodsi siatkarze mają wypełnić lukę po zawodnikach, którzy obecnie rywalizują na igrzyskach olimpijskich w Londynie. A jest ich aż siedmiu. Kiedy dołączą do kolegów? - To będzie zależeć jak długo będą grali. Z każdym będę to ustalał indywidualnie - mówi Andrzej Kowal. Najpóźniej do zespołu dołączy Niemiec Jochen Schops, którego reprezentację czekają jeszcze we wrześniu eliminacje do mistrzostw Europy.

We wrześniu też resoviacy rozpoczną gry kontrolne.