Sport.pl

Londyn 2012. Nasi siatkarze zdecydowanie słabiej. Kilku grało niewiele

Drugi dzień rozgrywek siatkarskich na igrzyskach w Londynie nie był dobry dla zawodników Asseco Resovii. Ze zwycięstwa mogło cieszyć się tylko dwóch graczy mistrza Polski.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSwoje mecze wygrały reprezentacje Serbii i USA w składzie z dwoma przyjmującymi Asseco Resovii. Nikola Kovacević jednak sobie nie pograł w starciu z Tunezją (3:1), a Paul Lotman wchodził tylko na krótkie zmiany w meczu z Niemcami (3:0). W ekipie Niemiec pojawił się na boisku także atakujący Asseco Resovii Jochen Schops. Też jednak tylko na chwilę. Punktu nie zdobył.

W meczu Polaków z Bułgarami grała natomiast cała czwórka siatkarzy z Rzeszowa. Niestety z marnym skutkiem, bowiem nasi przegrali 1:3.

Najlepiej punktującym graczem meczu wśród Polaków był jednak Zbigniew Bartman, który zdobył 21 punktów: 15 po atakach, 2 po asach i cztery po blokach. Do tego zaliczył jeszcze siedem obron. W ataku grał na 42 procentach skuteczności.

57 procent w ataku miał Piotr Nowakowski. Zdobył jednak tylko pięć punktów, jeden po bloku. Jeden atak na dwa skończył natomiast Grzegorz Kosok, który w trakcie meczu zastąpił Marcina Możdżonka. W czwartym secie jednak znów usiadł na ławce. Obaj nasi środkowi zaliczyli też po jednej obronie.

Z kolei libero Krzysztof Ignaczak zaliczył aż 10 obron, a w przyjęciu miał 75 procent skuteczności.

Więcej o: