Londyn 2012. Mistrz Polski z największą ilością zawodników. Tak jak mistrz Włoch

Mistrz Polski w siatkówce, Asseco Resovia podczas turnieju olimpijskiego będzie miała aż siedmiu swoich reprezentantów. Podobną liczbą może się pochwalić tylko mistrz Włoch, Lube Banca Marche Macerata.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZ rzeszowskiej ekipy do Londynu poleciało czterech reprezentantów Polski (Zbigniew Bartman, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Krzysztof Ignaczak) oraz po jednym kadrowiczu z Niemiec (Jochen Schops), Serbii (Nikola Kovacevic) i USA (Paul Lotman). Taką samą liczbą olimpijczyków może poszczycić się jedynie wspomniany mistrz Włoch, który swoimi graczami zasila swoją kadrę i reprezentację Serbii.

Sześciu olimpijczyków mają dwie rosyjskie potęgi: zwycięzca Ligi Mistrzów i mistrz Rosji Zenit Kazań (pięciu Rosjan i Amerykanin Matthew Anderson) oraz Lokomotiv Biełgorod (czterech Rosjan i dwóch Niemców, Lukas Kampa i Gyorgy Grozer).

Z polskich klubów w czołówce jest jeszcze tylko Jastrzębski Węgiel. W jego szeregach w przyszłym roku grać będą Michał Kubiak, Simon Tischer (Niemcy), Michał Łasko (Włochy) i Russel Holmes (USA).