Siatkarska strefa kibica w Rzeszowie? Może na finały

Fani siatkówki z Rzeszowa skrzykują się na Facebooku, by wspólnie oglądać występy naszej reprezentacji na turnieju olimpijskim w Londynie. Chcą strefy kibica, takiej samej jak na Euro 2012.

Wszystko o występach podkarpackich olimpijczyków w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLWydarzenie utworzono w środę około południa. Już po trzech godzinach chętnych do wzięcia udziału w imprezie było ponad 400 osób. I liczba ciągle rosła. Nic dziwnego. Rzeszów to miasto siatkówki, a przecież w reprezentacji Polski gra czterech zawodników mistrza Polski Asseco Resovii. Trzech kolejnych walczyć będzie w Londynie w barwach innych reprezentacji.

Akcję "Chcemy siatkarskich stref kibica" zaproponował wcześniej sport.pl. W całej Polsce, za pośrednictwem FB, zdecydowało się już wziąć w niej udział prawie 25 tys. ludzi. W Rzeszowie strefy kibica chce też m.in. kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem, który na FB także przyłączył się do akcji.

Okazuje się jednak, że strefa być może powstanie, ale dopiero na mecze o medale. - W tej chwili nie planujemy stworzenia takiej strefy. Gdyby jednak Polacy dotarli do strefy medalowej, wtedy być może taka się pojawi - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.