Kadra mistrza Polski zamknięta. Będzie liczyć 14 zawodników

Młody libero Jakub Woś uzupełnił kadrę mistrza Polski w siatkówce, Asseco Resovii. Ta będzie liczyć w nowym sezonie czternastu siatkarzy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW zespole Asseco Resovii będzie dwóch rozgrywających i atakujących, po czterech środkowych i przyjmujących, a także dwóch libero. Właśnie ta ostatnia pozycja wymagała jeszcze uzupełnienia. Ostatecznie obok Krzysztofa Ignaczaka drugim libero Asseco Resovii będzie wychowanek klubu Jakub Woś, reprezentacyjny libero młodzieżowej kadry Polski, który ostatnie lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Ma 19 lat i grał będzie w Asseco Resovii z nr 13.

Zobacz z jakimi numerami zagrają siatkarze Asseco Resovii w nowym sezonie [FOTO]

W kadrze jest czterech nowych siatkarzy oraz powracający z wypożyczenia do Farta Kielce Rafał Buszek. Nowymi oprócz Wosia są atakujący Niemiec Jochen Schops i Zbigniew Bartman oraz przyjmujący z Serbii Nikola Kovacević.

Z zespołu odeszli natomiast atakujący Rumun Adrian Gontariu i Niemiec Gyorgy Grozer, a także przyjmujący z Czarnogóry Marko Bojić. Dodatkowo wypożyczony do Trefla Gdańsk został Mateusz Mika. Na wypożyczenie trafi też atakujący Bartosz Janeczek, który podpisał z Asseco Resovią dwuletni kontrakt, ale po przyjściu do klubu Bartmana byłby zaledwie trzecim atakującym.

Zmianie natomiast nie uległ sztab szkoleniowy. Pierwszym trenerem nadal będzie Andrzej Kowal, a jego asystentem Marcin Ogonowski.

Asseco Resovia na sezon 2012/13

Sztab szkoleniowy:

Andrzej Kowal - trener

Marcin Ogonowski - II trener

Andrzej Zahorski - trener przygotowania fizycznego

Michał Mieszko Gogol - statystyk

Sergiusz Ruszel - statystyk

Jacek Rusin - fizjoterapeuta

Zespół:

Rozgrywający:

1. Maciej Dobrowolski

5. Lukas Tichacek (Czechy)

Przyjmujący:

2. Paul Lotman (USA)

7. Olieg Achrem

8. Rafał Buszek

11. Nikola Kovacević (Serbia)

Atakujący:

9. Zbigniew Bartman

10. Jochen Schops (Niemcy)

Środkowi:

3. Wojciech Grzyb

4. Piotr Nowakowski

6. Grzegorz Kosok

12. Łukasz Perłowski

Libero:

13. Jakub Woś

16. Krzysztof Ignaczak