Dwaj siatkarze Asseco Resovii z nagrodami w Lidze Światowej!

Reprezentacja Polski siatkarzy nie tylko wygrała tegoroczną Ligę Światową, ale zgarnęła też najwięcej nagród indywidualnych. Zasłużenie, bowiem Polacy byli najbardziej wyróżniającymi się graczami turnieju.

Polacy po raz pierwszy w historii wygrali rozgrywki Ligi Światowej. W decydującym meczu nie dali szans Amerykanom wygrywając z nimi łatwo 3:0. Biało-czerwoni zebrali też sporo nagród indywidualnych.

Libero reprezentacji Polski i Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak został najlepiej broniącym zawodnikiem finałów, a także najlepszym libero. Statuetkę otrzymał jednak tylko jedną. To drugie z rzędu wyróżnienie "Igły", który nagrodę odbierał także w poprzednim roku.

Najskuteczniejszym graczem turnieju został inny z zawodników Asseco Resovii, pozyskany niedawno z Jastrzębskiego Węgla Zbigniew Bartman. Przez cały turniej atakujący reprezentacji Polski miał skuteczność zbić na poziomie 53 procent. 0,86 na seta

Klasyfikację na najlepiej blokujących siatkarzy wygrał nowy środkowy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, Marcin Możdżonek, który zatrzymywał średnio 0,86 ataku na set.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został natomiast Bartosz Kurek, który w każdym ze spotkań był czołowym graczem polskiej reprezentacji.