Sport.pl

Dwaj siatkarze Asseco Resovii z nagrodami w Lidze Światowej!

Reprezentacja Polski siatkarzy nie tylko wygrała tegoroczną Ligę Światową, ale zgarnęła też najwięcej nagród indywidualnych. Zasłużenie, bowiem Polacy byli najbardziej wyróżniającymi się graczami turnieju.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPolacy po raz pierwszy w historii wygrali rozgrywki Ligi Światowej. W decydującym meczu nie dali szans Amerykanom wygrywając z nimi łatwo 3:0. Biało-czerwoni zebrali też sporo nagród indywidualnych.

Libero reprezentacji Polski i Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak został najlepiej broniącym zawodnikiem finałów, a także najlepszym libero. Statuetkę otrzymał jednak tylko jedną. To drugie z rzędu wyróżnienie "Igły", który nagrodę odbierał także w poprzednim roku.

Najskuteczniejszym graczem turnieju został inny z zawodników Asseco Resovii, pozyskany niedawno z Jastrzębskiego Węgla Zbigniew Bartman. Przez cały turniej atakujący reprezentacji Polski miał skuteczność zbić na poziomie 53 procent. 0,86 na seta

Klasyfikację na najlepiej blokujących siatkarzy wygrał nowy środkowy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, Marcin Możdżonek, który zatrzymywał średnio 0,86 ataku na set.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został natomiast Bartosz Kurek, który w każdym ze spotkań był czołowym graczem polskiej reprezentacji.

Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!