Dobry występ siatkarza Asseco Resovii w Lidze Światowej. Dziś zaczną pozostali

W pierwszym dniu finałowego turnieju Ligi Światowej na boisku w Bułgarii pojawił się jeden zawodnik mistrza Polski, Asseco Resovii. Atakujący Jochen Schops zdobył dziewięć punktów, ale Niemcy przegrali 1:3 z gospodarzami.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSchops spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, ale później zmienił swojego kolegę, byłego siatkarza Asseco Resovii Georga Grozera. Na drugą partię nowy atakujący rzeszowian wyszedł już w wyjściowym składzie, ale później znów tylko zmieniał Grozera.

W ataku Schops miał jednak lepszą skuteczność od kolegi. Skończył 44 procent piłek, Grozer 35. Do tego Schops zaliczył jeszcze skuteczny blok i asa. W obronie podbił trzy ataki rywali.

Dziś Niemcy znowu grać będą w turnieju. Zmierzą się z Amerykanami, wśród których szanse na występ ma przyjmujący Asseco Resovii Paul Lotman. Do gry dziś włączą się także Polacy z czwórką resoviaków w składzie (Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman i Krzysztof Ignaczak), którzy zmierzą się z Brazylią.