Już oficjalnie. Zbigniew Bartman w Asseco Resovii!

Potwierdziły się informacje ?Gazety?. Zbigniew Bartman, podstawowy atakujący siatkarskiej reprezentacji Polski, będzie w przyszłym sezonie występował w zespole mistrza Polski, Asseco Resovii. Obie strony związały się rocznym kontraktem.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTo prawdziwy hit transferowy w PlusLidze. O przyjściu Bartmana do Asseco Resovii pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wtedy jednak nikt z klubu nie chciał potwierdzić tej informacji. Sam zawodnik także milczał. Dziś jednak na oficjalnej stronie mistrzów Polski pojawił się komunikat o pozyskaniu atakującego kadry Polski.

Bartman po sezonach spędzonych na pozycji przyjmującego zdecydował się, że od nowego sezonu będzie grał tylko na ataku. Na tę pozycję przestawił go w kadrze Polski trener Andrea Anastasi. Wydawało się, że "Zibi" opuści jednak PlusLigę i wyląduje w Korei, skąd dostał intratną propozycję. Nie skorzystał z niej.

W Rzeszowie jednak łatwo miał nie będzie. O miejsce w wyjściowej szóstce walczyć będzie musiał ze znakomitym Niemcem Jochenem Schopsem, którego rzeszowianie pozyskali zaraz po zakończeniu sezonu. Obaj gracze będą musieli zastąpić innego Niemca, Georga Grozera, który był liderem Asseco Resovii i to w znacznej mierze dzięki niemu rzeszowski zespół sięgnął po mistrzostwo Polski.

Zbigniew Bartman ma 25 lat i jest siatkarskim obieżyświatem. W Polsce w ekstraklasie grał już w Polskiej Energii Sosnowiec, AZS-ie Częstochowa, Politechnice Warszawskiej i ostatnio w Jastrzębskim Węglu. W międzyczasie występował jeszcze w lidze włoskiej (Marmi Lanza Werona i Prisma Taranto), tureckiej (Halkbank Ankara) i rosyjskiej (Gazprom Surgut). Na swoim koncie ma złote medale mistrzostw Europy kadetów i seniorów, a także brąz Ligi Światowej i srebro Pucharu Świata. Do tej pory jednak nie zdobył jeszcze żadnego medalu mistrzostw Polski.

W młodości występował też na plaży, gdzie zdobył m.in. mistrzostwo Europy do lat 18. Bartman ma 198 cm wzrostu. W ataku piłkę "łapie" na zasięgu 363 cm, a w bloku na 335 cm.

To ostatni transfer mistrzów Polski. Ich skład liczył będzie trzynastu zawodników. Wcześniej do zespołu dołączyli oprócz wspomnianego Schopsa, także Serb Nikola Kovacević oraz Rafał Buszek (powrót z wypożyczenia).

Skład Asseco Resovii na sezon 2012/13:

Rozgrywający: Czech Lukas Tichacek, Maciej Dobrowolski

Atakujący: Niemiec Jochen Schops, Zbigniew Bartman

Przyjmujący: Serb Nikola Kovacević, Amerykanin Paul Lotman, Rafał Buszek, Olieg Achrem

Środkowi: Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Wojciech Grzyb, Łukasz Perłowski

Libero: Krzysztof Ignaczak