Siatkarze Asseco Resovii grali w Lidze Światowej. Wszyscy wygrywali

Tym razem pięciu siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w sobotnich meczach fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Wszyscy odnieśli wraz ze swoimi reprezentacjami zwycięstwa.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTrzech zawodników rzeszowskiego klubu wystąpiło w spotkaniu, w którym Polska ograła 3:0 Kanadę. Czwarty, Grzegorz Kosok był w składzie, ale na boisku się nie pojawił. Grali natomiast od początku Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak i nowy atakujący rzeszowian Zbigniew Bartman. Dwóch pierwszych grało przez cały mecz, Bartman został zmieniony w drugim secie.

Do tej pory jednak "Zibi" zdobył 10 punktów. Dziewięć po atakach (przy 50 procentowej skuteczności) i jeden po zagrywce. Nowakowski natomiast zanotował 12 "oczek" W ataku miał 77 procent skuteczności, a do tego dwa razy zablokował ataki rywali. Bartman dodatkowo obronił trzy ataki Kanadyjczyków, a Nowakowski jeden.

W obronie pięć skutecznych akcji zanotował też Ignaczak, który z kolei w przyjęciu grał na skuteczności 41 procent.

Bardzo dobry mecz w barwach reprezentacji Niemiec rozegrał konkurent Bartmana na pozycji atakującego w Asseco Resovii, Jochen Schops. Jego zespół pokonał 3:0 Argentynę, a Jochen zdobył 17 punktów, najwięcej w drużynie.

Schops miał 48 procent skuteczności w ataku, a do tego dołożył jeden blok i dwa asy. Znakomicie spisał się natomiast w obronie, gdzie podbił aż dziewięć piłek.

Na krótko w meczu USA - Korea, na boisku pojawił się przyjmujący Asseco Resovii Paul Lotman. Zdobył punkt po skutecznym ataku (na trzy próby). Do tego w obronie podbił jedną piłkę, a w przyjęciu był bezbłędny. Amerykanie wygrali 3:1.