Reprezentant Polski na dłużej w Asseco Resovii

Grzegorz Kosok przedłużył kontrakt z mistrzem Polski, Asseco Resovią. Środkowy bloku rzeszowian i reprezentacji Polski grał będzie w Rzeszowie do końca sezonu 2013/14.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL26-letni siatkarz przyszedł do Asseco Resovii w połowie sezonu 2009/2010. Wówczas został wymieniony pomiędzy Jadarem Radom i rzeszowskim klubem na Estończyka Ardo Kreeka. Od tej pory stał się mocny punktem rzeszowskiej ekipy, z którą zdobył dwa brązowe i jeden złoty medal mistrzostw Polski.

Mierzący 205 cm wzrostu w poprzednim sezonie został też powołany do reprezentacji Polski, w której zadomowił się na stałe. Wraz z kolegami zdobył brązowe medale Ligi Światowej i mistrzostw Europy. Niestety po rozpoczęciu sezonu ligowego doznał kontuzji nadgarstka, która na długo wyeliminowała go z gry. Z tego też powodu nie poleciał na Puchar Świata do Japonii.

Obecnie rzeszowski środkowy wraz z reprezentacją walczy w Lidze Światowej i przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Kosok przychodząc do Rzeszowa podpisał 3,5 letni kontrakt. Ten miał wygasnąć po następnym sezonie, ale zarówno zawodnik, jak i klub postanowili przedłużyć już teraz współpracę także na kolejny sezon.