Krzysztof Ignaczak najlepszym libero Ligi Światowej. Na razie

Libero Asseco Resovii i reprezentacji Polski, Krzysztof Ignaczak zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu na najlepszego libero fazy interkontynentalnej Ligi Światowej. Wysoko jest też wśród ?obrońców?.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLIgnaczak w klasyfikacji libero wyprzedza nieznacznie Francuza Jeana Exigę i Koreańczyka Oh-Hyun Yeo. Najgroźniejszy rywal "Igły" w walce o tytuł, Brazylijczyk Sergio, uważany za najlepszego libero na świecie, w rankingu jest na szóstym miejscu.

Z kolei w rankingu najlepiej broniących zawodników Ignaczak jest piąty, ze średnią 2,33 podbitej piłki na set. Tutaj Sergio jest o jedno "oczko" wyżej ze średnią 2,47. Obaj jednak sporo tracą do liderującego Niemca Marcusa Steuerwalda. "Igła" jest też ósmy wśród najlepiej przyjmujących LŚ, ze skutecznością prawie 57 procent.

Jest tylko jeden problem. Ignaczak, Sergio i libero Finlandii oraz Kanady mają za sobą już dziewięć rozegranych meczów. Pozostali gracze trzy. Rankingi więc mogą być mocno zakłamane.

W najbliższy weekend grupa B, w której grają Polacy, zakończy już rozgrywki w fazie interkontynentalnej, a pozostałe trzy grupy rozegrają dopiero drugie turnieje. Na ostateczne wyniki poszczególnych klasyfikacji przyjdzie więc jeszcze poczekać.