Młodzi siatkarze z Rzeszowa mistrzami świata!

Zespół AKS-u Rzeszów został mistrzem świata drużyn szkolnych w siatkówce. Rzeszowianie w finale turnieju rozgrywanego we Francji ograli Tajwan 3:2. To pierwszy medal Polaków na tej imprezie.

Rzeszowianie w poprzednim roku zwyciężyli w mistrzostwach Polski gimnazjów i w nagrodę pojechali reprezentować Polskę na mistrzostwach świata. We Francji spisali się znakomicie.

Podopieczni trenerów Jacka Podpory i Grzegorza Wisza w fazie grupowej ograli Chile, Francję B i Turcję. W fazie pucharowej natomiast nie dali szans zespołom z Austrii, Francji A, a w półfinale Chińczykom.

W finale natomiast cały czas mieli pod górkę. Przegrywali już 1:2, a w czwartym secie nawet 22:24. Obronili się jednak i doprowadzili do tie-breaka. W tym też było źle. Rywale prowadzili 5:1, ale ostatecznie to rzeszowianie cieszyli się ze zwycięstwa 16:14 w piątym secie, a w finałowym meczu 3:2.