N. Kovacević bliżej Londynu. Gracz Asseco Resovii liderem Serbów

Nowopozyskany siatkarz mistrzów Polski, Asseco Resovii, Serb Nikola Kovacević zaliczył kolejny udany występ w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Japonii. Jego reprezentacja wygrała czwarty mecz i jest o krok od wyjazdu do Londynu.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSerbowie tym razem pokonali 3:0 Australię i są jedyną niepokonaną drużyną w tym turnieju. Do rozegrania zostały im jeszcze trzy mecze.

W starciu z Australijczykami, którzy do tej pory też mieli komplet zwycięstw na koncie, nowy przyjmujący Asseco Resovii był najskuteczniejszym graczem swojej reprezentacji. Zdobył 13 punktów, tyle samo co atakujący Sasa Starović.

Nikola Kovacević rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i był najczęściej atakującym graczem Serbii. Zagrał na 52-procentowej skuteczności. Do tego zdobył także punkt blokiem. W przyjęciu natomiast był omijany przez rywali, ale jeśli już musiał przyjmować robił to perfekcyjnie z 33-procentową skutecznością. Do tego podbił dwa ataki rywali.