Znakomite mecze siatkarzy Asseco Resovii w swoich reprezentacjach

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w sobotnim meczu Ligi Światowej, jeden z kolei zagrał kolejne spotkanie w kwalifikacjach olimpijskich, które odbywają się w Japonii. Cała trójka spisała się znakomicie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW reprezentacji Polski, która w sobotę pokonała w meczu Ligi Światowej w Katowicach Finlandię 3:0, zagrał Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak. Ten pierwszy zdobył dziewięć punktów, wszystkie po atakach, przy 82-procentowej skuteczności. Do tego podbił jeszcze trzy ataki rywali. Ignaczak w obronie aż 11 razy skutecznie interweniował. W przyjęciu perfekcyjnym natomiast miał natomiast 55-procentową skuteczność.

Z kolei w Japonii w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie zagrał nowy przyjmujący Asseco Resovii, Serb Nikola Kovacević. Serbowie pokonali 3:1 Koreę, a Kovacević był najlepiej punktującym graczem swojej ekipy. Zdobył 15 punktów. 13 z nich zapisał na swoim koncie po atakach, gdzie miał 62 procent skuteczności. Do tego dołożył jeszcze dwa bloki.