Siatkarze zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie?

W tym roku po raz pierwszym siatkarski sezon klubowy w PlusLidze zainaugurować ma mecz o Superpuchar. Jedną z lokalizacji jego rozegrania jest... Stadion Narodowy w Warszawie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW meczu o Superpuchar, który zaplanowano na tydzień przed startem rozgrywek w PlusLidze (29 września), zagrają zdobywca Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów i mistrz Polski Asseco Resovia. - Miejsce meczu nie jest jeszcze ustalone - informuje Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi.

Jedną z opcji jest Olecko, ale na spotkaniu prezesów klubów PlusLigi padł też inny, zaskakujący pomysł. By takie spotkanie rozegrać w Warszawie na... Stadionie Narodowym. - Nie wiem, czy udałoby nam się zebrać kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Jakby przyszło np. 5 tysięcy, to nie byłoby ich nawet widać na takim stadionie - zauważa jednak Matusiak.

Propozycja miałaby być jednak rozważana przy jednym, bardzo ważnym założeniu. Sukcesie naszych siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wtedy Superpuchar miałby być połączony z celebrowaniem medalu reprezentacji Polski. - Wtedy to byłaby zupełnie inna sprawa. Ale na to trzeba przecież poczekać - mówi Cezary Matusiak.