PlusLiga rozpocznie sezon 6 października. Skończy w kwietniu

W pierwszy weekend października rozpocznie się nowy sezon siatkarskiej PlusLigi. Asseco Resovia jako mistrz Polski powinna rozpocząć rozgrywki od spotkania z beniaminkiem ligi. Po raz pierwszy w historii jednak do tego nie dojdzie, bowiem... nie będzie beniaminka.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPlusLiga od poprzedniego sezonu to zamknięta organizacja. Nikt z niej nie spadł, a o awansie nie decydują tylko względy sportowe, ale także finansowe. Wiele wskazuje na to, że nikt więc nie dołączy do siatkarskiej ekstraklasy. Nikt też jej nie opuści, przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną.

Każdego roku sezon rozpoczynał pojedynek beniaminka z mistrzem Polski. W tym roku więc Asseco Resovia będzie wyjątkiem, bowiem zagra po prostu z dziesiątą drużyną poprzedniego sezonu. Taka będzie inauguracja.

Kiedy więc ruszy sezon? Pierwsza kolejka zaplanowana została na 6 października. Liga skończy się natomiast 27 albo 30 kwietnia. - To zależy od występów naszych drużyn w europejskich pucharach - informuje Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi.

W rundzie zasadniczej zespoły tylko raz spotkają się w tygodniu. Na środę, 28 listopada zaplanowano jedyną taką kolejkę. Pozostałe mecze odbywać będą się w weekendy, a runda zasadnicza zakończy się 9 lutego. Później rozpoczną się play-offy. - Do 25 lutego zapadnie decyzja jakie będą dalsze terminy gier w play-off. To właśnie będzie uzależnione od występów naszych drużyn w pucharach europejskich - zaznacza Matusiak.

Znany jest już też termin finałowego turnieju Pucharu Polski. Odbędzie się on już tradycyjnie w styczniu, tym razem w dniach 19-20. Zmianie ulegnie natomiast zamknięcie okienka transferowego. Tym razem nie będzie to początek drugiej rundy rozgrywek, ale po prostu data 31 grudnia.

Teoretycznie więc klubowe emocje siatkarskie ruszą z początkiem października, ale nie do końca. - Sezon rozpoczniemy tydzień wcześniej meczem o Superpuchar - informuje komisarz Matusiak. Miejsce spotkania nie jest jeszcze ustalone, ale wiadomo już, że w pojedynku zmierzą się zdobywca Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów i mistrz Polski Asseco Resovia.

Start PlusLigi 6 października oznacza też, że rozgrywany cyklicznie w Rzeszowie Memoriał im. Jana Strzelczyka odbędzie się w dniach 21-23 września. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej obsadzie. Oprócz gospodarzy swój udział w imprezie potwierdził tylko Jastrzębski Węgiel.