Złoty sezon Asseco Resovii w statystykach. Rewelacyjnie w ataku i zagrywce

Siatkarze Asseco Resovii w minionym sezonie w PlusLidze zdobyli złote medale detronizując tym samym PGE Skrę Bełchatów. W przekroju całego sezonu szło im różnie, ale w decydujących momentach pokazali znakomitą grę. Najwięcej jednak zawdzięczają dobrej dyspozycji w ataku i polu zagrywki.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia w całym sezonie miała najwyższą skuteczność w ataku, ponad 51 procent. Rzeszowianie zdobywali też w każdym z setów najwięcej punktów, ponad 17. Najmniej zawdzięczali więc przeciwnikom, którzy popełniali błędy.

Najwięcej jednak krzywdy rywalom resoviacy robili w polu zagrywki. W całym sezonie po asach zdobyli aż 216 punktów, pond 2 na set. Dla porównania druga w klasyfikacji PGE Skra Bełchatów po skutecznych zagrywkach zdobyła 170 punktów.

W bloku podopieczni Andrzeja Kowala spisywali się nieco słabiej, ale i tak znaleźli się na pudle. Lepiej na bloku grała tylko Skra i Lotos Trefl Gdańsk. Rzeszowianie w każdym z setów blokowali średnio 2,54 ataków rywali.

Indywidualnie znakomite statystyki zanotował były już zawodnik Asseco Resovii, niemiecki atakujący Georg Grozer. W całym sezonie uzbierał aż 553 punkty, średnio 5,39 na seta, co było najlepszym wynikiem w lidze. Grozer wygrał też klasyfikację zagrywających. Posłał na stronę rywali aż 69 asów, średnio 0,66 na seta. W ataku z kolei był trzeci. Tym elementem zdobył 434 punkty, co dało mu średnią 4,25 punktu na seta. Tutaj lepsi okazali się Francuz Antonin Rouzier z Zaksy Kędzierzyn-Koźle i Michał Łasko z Jastrzębskiego Węgla.

W czołówce klasyfikacji ligowej Asseco Resovia miała też swojego przedstawiciela w rankingu najlepiej blokujących. Drugie miejsce zajął tam Piotr Nowakowski, z 72 blokami na koncie. Środkowy rzeszowian w każdym z setów zatrzymywał średnio 0,69 ataku rywali.