Miasto mocniej wesprze siatkarzy Asseco Resovii. 3 mln zł

Budżet zespołu siatkarzy Asseco Resovii w przyszłym sezonie dostanie spory zastrzyk. Ten ma popłynąć z urzędu miasta, które zdecydowało się jeszcze bardziej pomóc rzeszowskiej drużynie. - Siatkarze to znakomita promocja miasta - słyszymy w ratuszu.

https://www.sport.pl/sport/0,125343.html">Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMiasto od dawna wspiera siatkarzy, ale do tej pory pomoc nie była tak wysoka. Największym sponsorem Asseco Resovii jest Asseco Poland, a drugim... kibice. Teraz na drugie miejsce wskoczy miasto Rzeszów. - Siatkarze znakomicie promują miasto, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dlatego prezydent doszedł do wniosku, że należy pomóc klubowi, by mógł być jeszcze mocniejszy i walczyć na równi z najlepszymi, a przez to jeszcze lepiej reprezentować Rzeszów - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta.

Pieniądze mają pochodzić z budżetu promocji. Skąd w tym taka kwota? - Przekierujemy tam pieniądze, które zaoszczędzimy na kilku inwestycjach miejskich planowanych na ten rok - tłumaczy Chłodnicki. 3 mln zł to potężna kwota dla budżetu klubu. - Jesteśmy właśnie w trakcie budowania budżetu na kolejne sezony. Ta wiadomość nas ucieszyła, pozwoli nam to zatrzymać większość składu, a także jeszcze go wzmocnić - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Od pomysłu do realizacji jednak jeszcze daleka droga. Teraz propozycja prezydenta trafi na najbliższą sesję rady miasta. Projekt jednak powinien uzyskać wymagane poparcie.