Trener Delecty w PlusLidze stawia na Asseco Resovie

Piotr Makowski - szkoleniowiec Delecty Bydgoszcz to jeden z trójki trenerów siatkarskich drużyn PlusLigi, który wierzy, że w tym sezonie przerwana zostanie seria zwycięstw PGE Skry Bełchatów. Zdaniem Makowskiego największe szanse na zdetronizowanie ekipy Jacka Nawrockiego ma Asseco Resovia.
- Moim zdaniem personalnie dysponują [Asseco Resovia - przyp. red.] drugim składem rozgrywek PlusLigi i są zespołem który może się postawić. W Bełchatowie grają bardzo doświadczeni zawodnicy. Praktycznie wszyscy skrzydłowi to reprezentanci Polski, którzy zdobyli m.in. kwalifikację olimpijską. Niełatwo więc pokonać taką drużynę - podkreśla w rozmowie z Polską Agencją Prasową opiekun Delecty Bydgoszcz Piotr Makowski.

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie rzeszowski zespół z aktualnym mistrzem Polski mierzył się trzykrotnie - dwa razy w PlusLidze i raz w półfinale Pucharu Polski. Resoviacy lepsi okazali się tylko w jednym spotkaniu. W pierwszej rundzie, na własnym parkiecie pokonali PGE Skrę 3:1.

- Oczywiście, Skra jest faworytem. Wygrała rundę zasadniczą i do play offów wystartowała z uprzywilejowanej, pierwszej pozycji. Jej znanymi atutami są mocny, wyrównany, stabilny skład. Raz nasza drużyna pokonała PGE, raz udało się to Zaksie. W rundzie play-off presja nazwy rywala nie będzie działać. Skra i inne ekipy z czołówki nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową. Wszystkie są do pokonania - podkreśla z kolei dla PAP szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu Andrzej Kowal.

W środę o godz. 19 Asseco Resovia rozegra trzeci mecz z AZS Tytan Częstochowa w I rundzie play-off. Po dwóch spotkaniach w Rzeszowie podopieczni Kowala prowadzą 2:0. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych pojedynków.