Sport.pl

Przyjmujący rywala Asseco Resovii: Grozer jest niesamowity

- ?Grozer jest niesamowitym zawodnikiem. Można powiedzieć, że wręcz rozstrzelał nas zagrywką i byliśmy bezradni. Później było już ciężko się podnieść. Naprawdę nie jest łatwo grać przeciwko takiemu siatkarzowi? - powiedział portalowi siatka.org Uros Kovacević, przyjmujący ACH Volley Lubljana.
Słoweńcy w pierwszym pojedynku półfinału Pucharu CEV przegrali w Rzeszowie gładko 0:3, a drugiego seta aż 8:25. Wtedy w polu zagrywki szalał atakujący Asseco Resovii, Niemiec Gyorgy Grozer, który zdobył aż cztery asy, a do tego kilka razy zaserwował tak, że rywale musieli oddawać piłkę za darmo.

Mimo wszystko przed sobotnim rewanżem w Lubljanie ACH Volley nie jest bez szans. Wszystko przez reguły rozgrywek w europejskich pucharach. By awansować do finału rzeszowianie muszą drugi raz pokonać rywali. Zwycięstwo Słoweńców doprowadzi z kolei do "złotego seta" rozgrywanego do 15. - "Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale nie beznadziejnej. To, że nie wygraliśmy w Rzeszowie seta jeszcze nic nie przekreśla. Teraz to my będziemy gospodarzami i z pomocą kibiców możemy zatrzymać przeciwników i odwrócić losy półfinału" - powiedział portalowi siatka.org Serb.

Więcej o: