Sport.pl

ACH Volley. Kim są rywale Asseco Resovii w Pucharze CEV?

ACH Volley Lubljana zmierzy się dziś o godz. 18 z Asseco Resovią w pierwszym meczu półfinałowym europejskiego Pucharu CEV. Kim są rywale rzeszowskich siatkarzy?
Klub z Lubljany do tej pory znany był bardziej jako ACH Volley Bled. To ośmiokrotny mistrz Słowenii, który od sezonu 2005/06 gra nieprzerwanie w europejskich pucharach. Największym sukcesem Słoweńców było wywalczenie w 2007 roku europejskiego Pucharu Top Teams Cup oraz zakwalifikowanie się do Final Four Ligi Mistrzów w 2010 roku. Finał odbywał się wtedy w Łodzi, a ACH Volley zajął czwarte miejsce przegrywając mecz o brąz z PGE Skrą Bełchatów. W tym samym sezonie Słoweńcy rywalizowali w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Asseco Resovią. Oba spotkania wygrali rzeszowianie 3:2 w Rzeszowie i 3:1 w Lubljanie, gdzie wtedy zespół z Bledu rozgrywał mecze w europejskich pucharach.

W przeszłości w zespole ACH Volley występowali m.in. znany z gry w PlusLidze Tine Urnaut, Mitja Gasparini, Vid Jakopin i Dan Lewis.

W tym sezonie ACH Volley grę w europejskich rozgrywkach rozpoczął w Lidze Mistrzów, gdzie rywalizował w grupie F, m.in. z PGE Skrą Bełchatów. Słoweńcy przegrali oba spotkania 2:3 w Bełchatowie i 0:3 w Lubljanie. Podopieczni trenera Igora Kolakovicia wygrali jedynie z Budvanską Rivijerą Budva i to dało im trzecie miejsce i "spadek" do Pucharu CEV. A w nim w fazie Challenge Round ACH Volley wyeliminował Knack Roeselare pokonując dwukrotnie Belgów (3:2 na wyjeździe i 3:0 u siebie).

Więcej o: