Siatkarki z zagranicy wzmocnią mielecką Stal?

Trzy zagraniczne siatkarki mają wzmocnić ekstraklasową drużynę Stali Mielec. Klub jest bliski porozumienia również z Jackiem Wiśniewskim, który miałby pełnić funkcję drugiego trenera mielczanek.
Siatkarki Stali Mielec przygotowania do nowego sezonu rozpoczną na początku sierpnia. Do tego czasu w Mielcu powinien być znany już pełny skład zespołu wraz ze sztabem szkoleniowym. Stal szuka dwóch przyjmujących oraz środkowej. W grę wchodzą przede wszystkim zawodniczki z zagranicy, ponieważ większość dobrych siatkarek z Polski już znalazła sobie drużyny. Ofert do klubu wpływa mnóstwo z krajów europejskich, a nawet z Brazylii. - Trener Adam Grabowski wytypuje teraz zawodniczki, które będziemy chcieli pozyskać, i rozpoczniemy dość długi proces podpisywania umów. W tej trójce powinna znaleźć się reprezentantka Bułgarii - wyjaśnia Marek Woszczyński, prezes Stali, i dodaje, że przynajmniej dwie zawodniczki uda się pozyskać jeszcze przed startem przygotowań do nowych rozgrywek.

Zmiany nastąpią również na stanowisku drugiego trenera zespołu. Dotychczasowego asystenta Tomasza Kamudę, który zdecydował się odejść i w najbliższym sezonie będzie trenerem pierwszoligowej Sparty Warszawa, ma zastąpić Jacek Wiśniewski. Ten wcześniej pracował już w Mielcu, samodzielnie prowadząc zespół w latach 2005-2007.

Problemem Stali w dalszym ciągu pozostają finanse. - Nie mamy tak naprawdę za co grać - kończy Woszczyński. Być może na dodatkową pomoc zdecyduje się miasto. Ewentualne wsparcie finansowe miałoby nadejść po wakacjach, ale i tak nie załata całej dziury budżetowej klubu.