Trzech siatkarzy Asseco Resovii z medalami LŚ

Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok wraz z reprezentacją Polski wywalczyli brązowe medale podczas finału Ligi Światowej, który odbywa się w Gdańsku. W finale Polacy 3:0 pokonali Argentynę.
To pierwszy medal polskiej reprezentacji w tej komercyjnej, ale niezwykle prestiżowej imprezie. Mimo, że w tym sezonie kadra Polski występuje w mocno odmłodzonym składzie, osiągnęła największy sukces w historii startów w Lidze Światowej.

Niemały wkład w sukces mieli trzej siatkarze Asseco Resovii. Ignaczak, Nowakowski i Kosok mecz o trzecie miejsce rozpoczęli w wyjściowym składzie. Obaj rzeszowscy środkowi zdobyli po siedem punktów, a Ignaczak znacząco pomógł w grze obronnej. Nowakowski sześć punktów zdobył atakiem (przy 75 procentowej skuteczności) i jeden dołożył zagrywką. Kosok z kolei cztery razy skutecznie atakował (na sześć prób), a trzy kolejne punktu zdobył blokiem.

Libero Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak wyczyniał natomiast cuda w obronie. Przez trzy sety podbił aż 21 ataków rywali! W przyjęciu zagrał również bardzo dobrze, dogrywając w punkt do rozgrywającego 48 procent piłek.